Skip links
Saç Ekimi işlemlerinde sonuç

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzdeki tıbbi ve teknolojik gelişmeler sayesinde saçlarda seyrelme ve kellik gibi problemler, saç ekimi ile çözülmektedir. Başka bir deyişte saç restorasyonu hastaların doğal ve kalıcı saçlar elde etmesini sağlar.

Hastanın saç derisinde saçsızlığın olduğu alanlara mikro

cerrahi ile saç nakletmek kompleks olmayan bir operasyondur. Cerrahi işlemi yapan uzmanın tecrübeli ve bilgili olması bu noktada çok önemlidir. Uzmanın saç kaybının olduğu bölgeye hastaya ait sağlıklı ve güçlü saç köklerini ekmesi gerekir. Ayrıca bu operasyon her hastaya özel olarak planlanıp uygulanmalıdır.

Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizde Uzman Muhammed Ali Yaman saç kaybı için ekim işlemlerini 10 yıldır yapmaktadır.  Yazımızın ilerleyen bölümlerinde uzmanımızın hibrit saç restorasyonu yaptığından bahsedeceğiz. Böylece hastalar etkili ve kalıcı saçlara sahip olmaktadır.

Manuel Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uzman Muhammed Ali Yaman ekstraksiyon işlemi için manuel FUE ekstraksiyon yöntemini başarılı şekilde uygular. Ardından manuel DHI saç ekimi işlemini gerçekleştirir. Öncelikle hastanın donör bölgesinden greftleri toplama yöntemini anlatalım

Uzmanımız FUE tekniği için non-rotator ve half rotator puchlar kullanmaktadır. Böylece greftler hasar görmeden en sağlıklı şekilde donör bölgeden çıkarılır. Bu noktada Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde uygulanan saç restorasyon operasyonlarının farkı ve kalitesi ortaya çıkmaktadır.

Nedeni ise ekstraksiyon işlemlerinde hareketli mikromotorların kullanılmamasıdır. Mikromotorlar greftlere ve saç derisine zarar verebiliyor. Fakat uzmanımızın kullandığı punch’lar en kaliteli şekilde saç köklerini ekstrakte eder.

Hibrit Saç Ekimi Nedir?

Peki, saç implantasyon operasyonu nasıl yapılıyor? Uzmanımız manuel DHI yöntemini kullanarak greftleri sorunlu bölgeye implante eder. Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde saç implantasyonu sırasında Yaman implanter kullanılır. Yaman implanter ise saç köklerinin zarar vermeden saç derisine entegre olmasını sağlar.

Ayrıca normalde DHI tekniğinde kanal açılmıyor. Fakat Muhammed Ali Yaman hibrit saç ekimi kapsamında alıcı bölgede kanal açmaktadır. Ardından Yaman implanter ile saç köküne temas etmeden kanal içine ekim yapıyor.

Başarılı bir operasyonda saç dağılımını düzgün yapmak ve saç kökünün açısını doğru ayarlamak çok önemlidir. Ayrıca saç sıklığını doğal bir görüntü verecek şekilde ayarlamak gerekir. Bu işlemler için tercih edeceğiniz uzmanın profesyonel olması kritik bir konudur. Uzmanımız Muhammed Ali Yaman’ın el becerisi ve göz koordinasyonu çok iyidir. Ayrıca 10 yıllık tecrübesi ile doğal ve gür saçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Neden Yaman Cerrahi Tıp Merkezini Tercih Etmelisiniz?

Tüm süreç uzmanımız tarafından planlanmaktadır. Ayrıca saç implantasyonunda deneyimli uzmanımız saç kanalları bizzat kendisi açmaktadır.

Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde cerrahi işlemler hijyen ve sterilizasyon kurallarına dikkat edilerek yapılır.

Saç restorasyonu için cerrahi işlemden önce lokal anestezi yapılır. Dileyen hastalarımıza iğnesiz anestezi yapılmaktadır.

    

Uzmanımız Muhammed Ali Yaman’ın hibrit saç ekimi yöntemi sayesinde doğal ve sık görünümlü saçlar elde edersiniz.


Eğer saç restorasyon işleminizin belli olmasını istemiyorsanız, tıraşsız ekim işlemini tercih edebilirsiniz.


Yaman Cerrahi Tıp Hastanesi tam teşekküllü bir butik hastanedir. Saç implantasyon işleminizin burada yapılması hastane olması açısından avantajlıdır.


Uzmanımız ve ekibi saç implantasyon sonrası sizinle iletişimde kalarak, saçlarınızın gelişimini takip eder.


‘Saç ekimi ücreti ne kadar?’ sorusunun cevabı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Uygun ücret ve kalıcı sonuçlar ile memnuniyetinizi sağlamaktayız.

En İyi Saç Ekimi Merkezi ve Deneyim

Uzmanımız Muhammed Ali Yaman’ın bu alanda 10 yıllık bir deneyimi vardır. Saç kaybını önleme amaçlı binlerce hastaya hizmet vermiştir. Üstelik uzmanımız hasta odaklı yaklaşımı ile yurt içi ve yurt dışından gelen hastalarına en iyi kaliteyi sunmaktadır. Saç ekimi sonuçları kapsamında ileri teknoloji donanımımız ve engin deneyimimizle sizlere en etkili çözümleri sunuyoruz.

Saç Ekimi
Saç Ekimi Resimleri Sonrası
Öncesi

Daha Fazlasına mı İhtiyacınız Var? Bize Ulaşın

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerez bilgilerini kullanır.