Skip links

Sakal Ekimi

Erkeklerin yüzünde sakal çıkmaması veya sakal yoğunluğunun düşük olması nedeniyle sakal ekimi yapmaktayız. Saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeden alınan saç köklerini sakal bölgesine implante etmekteyiz. Sağlık ve genetik yatkınlık nedeniyle sakalların gelişimi yirmili yaşlarda tamamlanır. Ayrıca sakallarınızın nasıl ve hangi yoğunlukta çıkacağını belirleyen faktörler vardır. Bunlar; genetik nedenler, metabolizma durumunuz, beslenmeniz, tıraş makinenizin özellikleri olarak sıralanabilir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi sakal ve bıyık ekimi işlemlerini profesyonelce yapmaktadır. Bu alanda artan taleple hastalarımıza kalıcı sonuçlar vermeye devam ediyoruz. Sakal veya bıyık ekimi hakkında merak ettiğiniz her detayı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bıyık ve Sakal Ekimi Kimler Yapabilir?


• Genetik ya da çevresel nedenlerden dolayı bıyık veya sakalınız çıkmayabilir.
• Genel olarak yüzünüzde sakal çıksa da ufak bir yerde çıkmayabilir.
• Sakalınızın yoğunluğundan memnun olmayabilirsiniz.
• Veya sakalınızda bir bölgenin yoğunluğunu değiştirmek isteyebilirsiniz.
• Yara ya da yanıklar nedeniyle sakal veya bıyık kaybı yaşayabilirsiniz.
Belirttiğimiz bu durumlardan dolayı bıyık ve sakal ekimi yaptırabilirsiniz. Bunun için Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizden bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sakal restorasyonu için donör bölgenizde yeterince greftler olmalıdır. Bu greftlerden çift veya çoklu olanların tekli greftlere dönüştürülmesi gerekir. Nedeni ise sakal ve bıyık bölgesindeki saç kökleri teklidir. Ardından ekstrakte edilen greftler alıcı bölgeye implante edilir. Bu cerrahi işlemin yapılması için bulaşıcı bir hastalığınızın olmaması gerekir. Ayrıca metabolizma hastalığınız varsa ileri seviyede olmamalıdır.

Sakal Ekiminde Şok Dökülme

Bıyık veya sakal restorasyon ameliyatından sonra kıllar dökülmeye başlar. Saç ekiminde yaşanan şok dökülme bu işlemde de meydana gelir. Şok dökülme işlemin normal bir sürecidir. Bu aşamada sakallarınızdan dökülen kıl telleridir. Yani kıl kökleriniz herhangi bir zarar görmez. Şok dökülme aşamasında uzmanımız ve ekibiyle iletişim halinde kalarak kaygılarınız varsa iletebilirsiniz. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi ekibimiz sizlere sağlıklı ve doğru bilgiyi vererek süreci konforlu şekilde atlatmanızı sağlayacaktır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası İz Olur Mu?


    • Cerrahi işlemde kullandığımız teknikler kalıcı iz bırakmaz. • Fakat ameliyattan sonra ufak morluklar, şişlikler ve kızarıklıklar olacaktır. Bunlar 3 veya 7 gün içinde ortadan kalkar. • İkinci ile dördüncü haftalar arasında yüzünüz normalleşir. Şok dökülmeyle birlikte yüzümüz daha iyileşir. • Sakal ve bıyıkların çıkması dört ile altı ayı bulacaktır. Sakal Ekimi Fiyatı Nasıldır? Operasyonu yaptıracağınız kliniğe, doktorunuzun profesyonelliğine ve greft miktarına göre fiyatlar farklılık gösterecektir. Sakal ekimi fiyatları konusundan daha çok istediğiniz sonucu alabileceğiniz bir kliniğe başvurmanız önemlidir. Ayrıca bu kliniğin sağlığınızı koruması ve hijyen olması şarttır. Bu alanda doktor ve klinik ararken özellikle bu hususlara dikkat etmenizi öneriyoruz.

Daha Fazlasına mı İhtiyacınız Var? Bize Ulaşın

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerez bilgilerini kullanır.