Skip links

Hibrit Saç Ekimi

Dünya üzerinde milyonlarca kişi saç dökülmesi sorunundan etkilenmektedir. Hepimizin bildiği gibi saçlar, imajımızın çok önemli bir parçasıdır. Bu nedenle saç seyrelmesi ve kellik gibi sorunlar insanların özgüvenini sarsmaktadır. Eğer kelliğe kalıcı bir çözüm arıyorsanız, Türkiye’de Yaman Cerrahi Tıp Merkezi saç ekimi kliniğinde hibrit saç ekimi yaptırabilirsiniz. Türkiye’de Yaman Cerrahi Tıp Merkezi Saç Ekimi Kliniği, donanımlı saç ekimi odalarında profesyonel ellerde işlemlerin gerçekleştiği bir sağlık kuruluşudur. Bu klinikte Muhammet Ali Yaman ve ekibi Hibrit bir teknikle saç restorasyonu, daha iyi sonuçlar elde etmek için iki tekniğin birleşmesidir. Muhammet Ali Yaman saç implantasyonu işleminde manuel DHI saç ekimi tekniğini kullanırken hastanın saç derisine kanallar açar. Normalde DHI saç ekimi tekniğinde kanal açmaya gerek yoktur. Fakat Muhammet Ali Yaman tek seansta en iyi sonuçları elde etmek için hibrit saç ekimi yöntemini kullanır. hastaların ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde saç ekimi hizmeti sunmaktadır.

Muhammed Ali Yaman ile Hibrit Saç Ekimi

Yaman Cerrahi Tıp Merkezi saç ekimi kliniği en iyi teknikleri birleştirerek etkileyici sonuçlar elde etmektedir. Öncelikle hastanın donor bölgesinden manuel FUE tekniği ile greftler ekstrakte edilir. Greftler yarım rotasyonlu veya rotorsuz punchlar ile ekstrakte edilmektedir. Muhammet Ali Yaman rotorsuz ya da yarım rotasyonlu punchlar sayesinde kıl foliküllerine hiç zarar vermez. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi saç ekimi kliniğinde kullanılan half-rotator veya non-rotator punchların hızlı dönen motorlu punchlara üstünlüğü vardır. Başka bir deyişle half-rotator veya non-rotator punchlar sayesinde donor bölgede fazla hasat olmamaktadır.

Otolog Saç Kök Hücre Aktivitesini Koruyan Yöntem

Özellikle manuel FUE saç tekniğinde kullanılan yarım rotasyonlu veya rotorsuz punchlar sayesinde folikülller etrafındaki otolog saç kök hücre aktivitesi korunmaktadır. Yani Muhammet Ali Yaman hibrit saç ekimi sırasında her bir folikülü tüm yapısı ile alıcı bölgeye taşımaktadır. Sonuç olarak implante edilen saçların uzun süreli hayatta kalma olasılığı artmaktadır. Donor bölgeden alınan greftler koruyucu bir solüsyona alınır. Daha sonra Muhammet Ali Yaman ve ekibi implantasyon işlemine geçmektedir. Yapılan tüm işlemler ağrısız ve konforlu şekilde ilerlemektedir.

Yaman İmplanter Faydaları Nelerdir?

DHI saç ekimi yönteminde Yaman implanter kullanıldığında daha iyi ve daha doğal görünen saçlar elde edilmektedir. Saç ekimi tekniklerinden biri olan DHI saç ekiminde hastanın alıcı bölgesine kanal açmak yoktur. Ancak Muhammet Ali Yaman hibrit saç ekimi yöntemi ile alıcı bölgeye kanallar açarak greftleri implanter kalem ile güvenli şekilde implante etmektedir. Aslında Muhammet Ali Yaman alıcı bölgede yüksek yoğunluk sağlamak için mikro kanallar açmaktadır. Ayrıca Muhammet Ali Yaman, implanter kalem ile imajları yaşamlarında ya da kariyerlerinde önemli rol oynayan tüm hastalarının kellik problemlerini tek seansta çözebilmektedir. Eski metotta saç ekimi pensetler kullanılarak yapılıyordu. Yani greftler alınırken ve implante edilirken temas çok olmaktaydı. Kısacası eski metotla greft firesi fazlaydı. Tahmin edeceğiniz gibi ekstrakte edilen greftleri maksimum düzeyde fire vermeden cerrahi işlemde kullanmak önemlidir. Bu nedenle uzmanlar saç ekimi metotlarında greft firesini minimuma indirmek için çalışmalar yapıyorlardı.

Yaman İmplanter ile Greft Firesini Minimuma İndirmek

Zamanla yeni metot geliştirilerek greft firesi en aza indirildi. Yeni metotta implanter kullanılmaktadır. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi Saç Ekimi Kliniği de Yaman İmplanter inovasyon çalışmasını yapmıştır. Hibrit saç ekimi sırasında Yaman implanter ile (temas edilmeden) alınan greftler açılan kanallara yerleştirilir. Yaman implanter ile fire oranı %3-%4 kadar düşmektedir. Genel olarak DHI yönteminde saç ekimini yapan uzmanın implanteri profesyonelce kullanması çok önemlidir. Bu yöntemle saç ekimi işlemi yaptıracaksanız, profesyonel ve deneyimli bir uzmanı seçmeniz gerekir. Tecrübeli ve becerikli bir uzman implanter ile bir seansta 4000-4500 greft arası başarılı bir ekim işlemi yapacaktır. Muhammet Ali Yaman kendilerine ait butik hastanede saç ekimi kliniğinde Yaman implanter ile binlerce hastaya saç ekimi operasyonunu başarılı şekilde gerçekleştirmiştir. Bu teknik ile hastaların saç derisinde az kanama ve travma meydana gelmektedir. Cerrahi işlemden sonra hastalar saç ekimi kliniğindeki doktorun tavsiyeleri doğrultusunda günlük hayatlarına devam edebilirler. Hibrit Saç Ekimi için Bilgi ve Randevu Almak Kolaydır Saç dökülmesinden şikâyetçi pek çok kişi kendilerine hangi saç ekimi yönteminin uygun olacağını araştırır. Her bir saç ekimi yönteminin güçlü yanları vardır. Bu güçlü özelliklerden faydalanmak düşüncesi hibrit saç ekimi metotlarını kullanma fikrini ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle Muhammet Ali Yaman DHI saç ekimi cerrahi işlemi sırasında saç derisine kanallar açar. Bu kanallara greftleri entegre ederken Yaman implanteri kullanır. Sonuç olarak uzmanımız hibrit şekilde saç ekimi yöntemlerini kullanarak hastaların memnun olacakları sonuçları elde etmelerini sağlamaktadır. Sizlerde Muhammet Ali Yaman ve ekibinin sunduğu başarılı hibrit saç ekimi hizmeti için detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerez bilgilerini kullanır.