Skip links

Saç Ekiminde Ozon Tedavisi

Gelişen teknoloji sayesinde saç nakli operasyonları daha konforlu ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Özellikle saç ekiminde ozon tedavisi gibi tamamlayıcı bir yöntemin kullanılması ekilen saçların daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde saç ekimi işlemlerinde ozon tedavisi tamamlayıcı tedavi olarak hastalara önerilmektedir. Hastadan alınan bir miktar kanın medikal ozon ile zenginleştirilmesi yöntemlerden biridir. Daha sonra bu karışım hastaya tekrar verilir. Hastanemizde hastaya kaç seans ozon tedavisi uygulanacağı doktor tarafından hastanın tetkik sonuçlarına göre kararlaştırılır.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon jeneratörü kullanılarak elde edilen medikal ozon gazının iyileştirici etkileri vardır. Geçmişten günümüze baktığımızda bilim adamlarının medikal ozon gazı hakkında pek çok çalışmalar ve araştırmalar yaptıklarını görmekteyiz. Özellikle Almanya’da ozon gazı diyabet yaralarının iyileştirilmesi ve tansiyon tedavisinde etkin şekilde kullanılmaktadır. Saç ekiminde ozon tedavisi saç köklerinin daha kuvvetli tutunmasına neden olan doğal bir yöntem olduğu için yaygınlaşmıştır. Ozon tedavisinde kullanılan saf oksijen ve saf ozon karışımı dokular ve hücrelere en etkili şekilde dağılır. Bu arada bu tamamlayıcı tedavi kanser hücreleri, mantar, bakteri gibi mikroorganizmaları etkisiz hale getirmektedir. Özellikle insan vücudunda oksidatif stres sebebiyle oluşan bileşenler ozon ile yok edilir.

Saç Sorunları için Ozon Tedavisi

Ozon tedavisinin saç köklerine ve saç derisine faydaları çoktur. Çünkü ozon terapi hücrelerin beslenmesini ve çoğalmasını sağlayarak saç dökülmesini azaltır. Özellikle saçların uzamasını hızlandıran bir tekniktir. Eğer saçlarda kepeklenme problemi varsa bu tedavi sorunun çözülmesinde etkili olacaktır. Saç boyaları saç derisinde kimyasalların barınmasına neden olur. Saç ekiminde ozon tedavisi konusunu anlatırken bu kimyasalları yok etmek için ozon gazını kullanmanın mantıklı olduğunu belirtelim. Çünkü ozon gazı saç boyası kimyasallarının okside olmasını yani temizlenmesini sağlar. Aşırı yağlanan veya kolayca elektriklenen saçların tedavisinde ozon gazı etkili olmaktadır. Saç derisinde meydana gelen alerjik sorunlar, dermatit gibi problemlerin çözümünde ozon tedavisi iyi bir seçenek olur. Peki, saçlı deriye ve saçlara medikal ozon gazı nasıl verilir? Kan yoluyla, saçlı deriye enjeksiyon yöntemiyle veya bone içine medikal ozon vererek saçların tedavisi sağlanabilir.

Saç Ekiminde Ozon Tedavisi Nedir?

Saç ekimi işlemi için ozon tedavisi tamamlayıcı bir özellik gösterir. Bu nedenle profesyonel saç ekimi cerrahları saç kökleri için ozonu kullanır. Saç ekiminde ozon tedavisi öncelikle hastanın kendi kanından zengin bir plazma elde edilir. Ardından bu sıvı medikal ozon ile karıştırılarak hastanın saç derisine enjekte edilir. Böylece hastanın zayıflamış ve cansızlaşmış saçları güçlenir. Ozon tedavisi, hücre enjeksiyonu etki reaksiyonu ile çalışan bir tekniktir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi Muhammet Ali Yaman Saç Kliniği bu tamamlayıcı tedavi ile saç ekiminde daha başarılı ve verimli sonuçlar almaktadır. Saç Ekimi için Ozon Tedavisini Kimler Yaptırabilir? Cansız, ince ve zayıf saçlarınız varsa, yoğun şekilde saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ozon tedavisi saçlarınızda olumlu etki bırakacaktır. Özellikle kellik sorunu yaşayan ve saç ekimi yaptıracak tüm kişiler bu tekniği tamamlayıcı bir tedavi olarak tercih edebilir. Muhammed Ali Yaman saç ekiminde ozon tedavisi ile saç kalitenizi artırmaktadır. Çünkü ozon tedavisi saç köklerinin tutunma sürecini olumlu şekilde etkilemektedir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde bu tamamlayıcı tedaviden faydalanmak için öncelikle muayene olmalısınız. Hastanemizde saç ekimi için ozon tedavisi muayenesi ücretsizdir. Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz? Ozon tedavisi güvenli olup, doğal bir yöntemdir. Özellikle ozon tedavisinin herhangi bir riski olmadığını belirterek başlayalım. Fakat şiddetli kansızlık, GL-6-F dehidrojenaz eksikliği, pankreatit hastalarına ozon tedavisi uygulanmaz. Saç Ekiminde Ozon Tedavisi Ne Sağlar? Bir hastalık için en iyi ilacı kullansak bile yeterince oksijen almayan dokular için o ilacın etkisi sınırlı olacaktır. İlacın ve tedavinin etkisini artırmak için hastaya medikal ozon enjekte etmek etkili olacaktır. Çünkü ozon tedavisi doku ve hücrelere yeterli oksijenin gitmesini sağlayarak ek bir destek sağlamaktadır. Ayrıca ozon tedavisi yan etkilere sahip olmayan doğal bir tekniktir. Sonuç olarak saç ekimi operasyonlarında kullanmak faydalıdır. Ozon tedavisi kılcal damarlara kan yani oksijen akışını artırır. Böylece folikül üreten kırılgan ve cansız saçlar uyanır. Tedavisi zor saç ekimi operasyonlarında ozon tedavisi uygulamanın avantajlı olduğu görülmüştür. Çünkü ozon tedavisi 5.seanstan sonra hastada saç dökülmesinin durduğu gözlemlenmiştir. Bunun yanında yeni foliküller görülmüştür. Ozon tedavisi saç ekimi yapan kişide hormonal dengesizliğe neden olmaz. Ayrıca ozon tedavisi saç derisini enfeksiyonlardan korur. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi Muhammet Ali Yaman Saç Kliniği saç ekiminde ozon tedavisi desteği ile kalıcı ve memnun olacağınız sonuçlar almanızı sağlar.

Daha Fazlasına mı İhtiyacınız Var? Bize Ulaşın

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerez bilgilerini kullanır.